O vinařství

 

 

Naše vinařství vzniklo v roce 2020 a v tomtéž roce jsme absolvovali první sklizeň, ze které vzešlo cca 6000 litrů vína několika odrůd. Byl to takový prvotní impuls pro to, abychom zjistili, jakou cestou se chceme dále ubírat. V roce 2021 jsme kapacitu ještě o 2000 litrů navýšili a zredukovali jsme množství odrůd. Naše portfolio nyní čítá přibližně 14 druhů vín. 

 

 

 

Naší prémiovou a méně typickou odrůdou je odrůda KERNER, která je pilířem našeho vinařství. Kerner je bílá moštová odrůda vzniklá křížením odrůd Trolínské x Ryzlink rýnský. Do Státní odrůdové knihy byla zapsaná v r. 2001. Poprvé byla vyšlechtěna ve Weinsbergu (Německo) v 60. letech 20. stol. Augustem Heroldem. Toto víno se u našich zákazníků začalo těšit okamžitě velké oblibě! Má jemné muškátové, lipové aromatické tóny velmi podobné Ryzlinku rýnskému. V chuti je velmi vyrovnané, robustní, s příjemnou dochutí.

 

 

Naším cílem je, aby od nás náš zákazník odcházel maximálně spokojen. Snažíme se o vlídný přístup s maximální snahou o vyhovění všem požadavkům zákazníka. Nejsme ale jenom ve sklepě a nepořádáme pouze privátní akce či degustace. Od roku 2021 se snažíme jezdit se stánkem po republice a představovat lidem naše produkty na různých vinařských akcích. Jsme také činní i v rámci našeho regionu, účastnili jsme se například Hlohoveckého vinobraní či Svatováclavských slavností města Břeclav.

 

 

 

Poctivá práce, týmový duch, píle, učení se novým věcem, na tom všem stavíme naše rodinné vinařství. Jsme tým, který vše rozhoduje společně a dohromady se snažíme vytvořit značku, která v budoucnu bude něco znamenat.

 

 

Zpět do obchodu