O vinařství

 

Naše vinařství vzniklo v roce 2020 a v tomtéž roce jsme absolvovali první sklizeň, ze které vzešlo cca 6000 litrů vína mnoha odrůd. Byl to takový prvotní impuls pro to, abychom zjistili, které odrůdy chceme ve vinařství mít a čím se budeme dále zabývat. V letošním roce jsme kapacitu ještě o 2000 litrů navýšili a zredukovali jsme množství odrůd. Zaměřujeme se primárně na odrůdy jako jsou ryzlinky, veltlínské zelené, sylvánské zelené – odrůdy typově Rakousko-Německo. V zastoupení ale máme také burgundy jako např rulandské šedé či rulandské modré.

 
 

Naší prémiovou značkou je však odrůda KERNER, která je pilířem našeho vinařství. Kerner je bílá moštová odrůda vzniklá křížením odrůd Trolínské x Ryzlink rýnský. Do Státní odrůdové knihy byla zapsaná v r. 2001. Vyšlechtěna ve Weinsbergu (Německo) v 60. letech 20 stol. Augustem Heroldem. Hrozen je středně velký, středně hustý, kratší stopka, bobule střední, kulatá, žlutozelená. Sklizňová zralost je v první pol. října. Víno má jemné muškátové, lipové aromatické tóny velmi podobné Ryzlinku rýnskému. V chuti velmi vyrovnané, robustní s příjemnou dochutí.

 
 

Naším cílem je uspokojit zákazníka tak, aby od nás odcházel či odjížděl maximálně spokojen. Snažíme se o vlídný přístup a maximální vyhovění požadavkům zákazníka. Nejsme ale jenom ve sklepě a nepořádáme pouze privátní akce či degustace. V roce 2021 jsme navázali spolupráci s Českými festivaly vína, se kterými se snažíme jezdit po Čechách a představovat lidem naše produkty. Jsme činní i v rámci našeho regionu, účastnili jsme se Hlohoveckého vinobraní či Svatováclavských slavností města Břeclav.

 
 

Poctivá práce, týmový duch, píle, učení se novým informacím, to jsou všechno věci, na kterých se snažíme pracovat. Jsme tým, který vše rozhoduje společně a dohromady se snažíme vytvořit „brand“, který v budoucnu bude něco znamenat.

 

 

Zpět do obchodu

Affiliate program